Noc venku

Pozvánka do Znojma: Podpořte lidi bez domova a přijďte s námi prožít Noc venku!

 

Unikátní celorepubliková akce na podporu lidí bez domova s příhodným názvem „Noc venku“ se letos koná ve čtvrtek 23. listopadu. Již 4. ročník Noci venku se uskuteční v celé řadě větších měst. Ve Znojmě se na organizaci akce spolupodílí Kontaktní centrum Společnosti Podané ruce, o.p.s. Hlavním pořadatelem je Centrum sociálních služeb Znojmo, p.o. za finančního přispění města Znojma.

 

Noc venku ve Znojmě začíná 23. listopadu od 18 hodin na Mikulášském náměstí a v Kapli sv. Václava!

 

Odvážlivci, kteří si chtějí vyzkoušet, jaké to je, přečkat venku noc na ulici v aktuálně panujícím chladném počasí, si nezapomenou přibalit spacák. Pro všechny je připravený bohatý doprovodný program s divadelním i hudebním vystoupením, promítáním dokumentu k tématu a výstavou fotografií, kterou stejně jako v minulých letech připravilo právě znojemské Kontaktní centrum Společnosti Podané ruce. Letošní výstava bude komentovaná. Fotografie vznikají v rámci terénní sociální práce, jsou pořizovány pracovnicí Kontaktního centra a nově také ve spolupráci s profesionálním fotografem. Výstava vždy bývá zaměřena na určité téma, letošní fotografie budou reflektovat základní lidské potřeby.

 

 

Trvanlivé potraviny místo vstupného

 

Jako vstupné na akci se budou vybírat trvanlivé potraviny minimálně v hodnotě 50 Kč. Vhodné jsou instantní polévky, těstoviny, čaj, konzervy apod. Zároveň se bude souběžně s akcí pořádat sbírka zimního ošacení, dek, lůžkovin i obuvi, které budou rozdány potřebným. Akce se zúčastní i sami lidé bez domova, kterým bude oblečení nabízeno také přímo na místě.